Sebedražský erbSebedražie - vitajte na oficiálnych stránkach obce

 Festival dychoviek a Babka vo fazuli 
Veronika Šimkovičová | 27. máj 2017
Festival dychových hudieb a Sebedražská Babka vo fazuli
Začiatkom júna, 10.6.2017, sa v športovom areáli uskutočnil VII. ročník Festivalu dychových hudieb a prezentácia súťaže Babka vo fazuli.
Festival dychových hudieb a Sebedražská Babka vo fazuli Festival otvorili ako tradične mažoretky z Prievidzkého klubu a pekným programom detí z Materskej školy v Sebedraží. Po príhovore pána starostu Ing. Petra Juríčka bol festival otvorený a odštartovaná aj kuchárska prezentácia vo varení fazuľovej polievky a babiek. Po športovom areáli sa začali niesť tóny dychových kapiel a to Boboťanky, Sitňanky, Sebechlebskí hudci, Sebedražská kapela a KMČ z družobnej obce Dolní Studénky.
Festival dychových hudieb a Sebedražská Babka vo fazuli Okrem krásnych tónov dychoviek sa začala šíriť aj vôňa babky vo fazuli, ktorú tento rok varilo až 8 družstiev a z toho tri mužské osádky.
Festival dychových hudieb a Sebedražská Babka vo fazuli Prehliadku dychových hudieb prerušila svojím vystúpením skupina Polemic, ktorá potešila hlavne mladších divákov. Po jej vystúpení pokračoval festival.
Festival dychových hudieb a Sebedražská Babka vo fazuli Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie ako nafukovací hrad, autíčka, maľovanie na tvár. Po skončení festivalu bola tanečná zábava so skupinou Boys Band do skorých ranných hodín.
Festival dychových hudieb a Sebedražská Babka vo fazuli Veríme, že sobotné popoludnie bolo príjemné, plné emócií, radosti a spokojnosti od najmenších detí až po občanov v dôchodkovom veku.

Fotogaléria


Návrat na úvodnú stránku


Úvod | Hlavná stránka        O našej obci | Obecný úrad | Samospráva | Život v obci | Užitočné info